Видяна:54

Атлетико Мадрид и Барселона оставиха развръзката за реванша, след като в първия мач за Суперкупата на Испания завършиха наравно 1:1 на стадион "Винсенте Калдерон".Мачът стартира с леко предпазлива игра от страна и на двата отбора. Въпреки това в 12-ата минута, при първата си добра така в мач,а домакините откриха резултата чрез бившия играч на Барселона Давид Вийя. Той изведе добре Диего Коща по крилото, който веднага центрира обратно към него на границата на наказателното поле и той от воле не остави никакви шансове за реакция на Виктор Валдес за 1:0. След това обаче Атлетико заигра по-прибрано и предимно на контраатаки, а Барса трудно успяваше да стигне до нещо опасно пред вратата на Тибо Куртоа. Проблемите им се задълбочиха и с излизането на Лионел Меси, който получи боли в бедрото.На полувремето Тата Мартино направи изненадваща смяна като извади звездата на тима Лионел Меси и на негово място се появи Сеск Фабрегас. Това като че ли се оказа добър ход и гостите вдигнаха оборотите. Решаващия си ход Мартино направи в 59-ата минута, когато пусна в игра Неймар на мястото на Педро. Няколко минути по-късно бразилецът изравни. В 66-ата минута след хубава многоходова комбинация Даниел Алвеш центрира към далечната греда, където Неймар с глава възстанови равенството - 1:1. Това бе и дебютно попадение на бразилеца с фланелката на Барса.До края на мача Барселона бе по-активният отбор и събитията се развиваха основно пред вратата на Куртоа, макар че и Атлетико имаше своите възможности. До нови голове обаче не се стигна и срещата завърши без победител.Реваншът е след седмица, на 28-и август на "Ноу Камп".

Източник: bnews / БИКПоследно обновена на: Aug. 22, 2013, 4:17 p.m.